O jakiej porze roku planować roboty ziemne?

koparka na robotach ziemnych

Jak sama nazwa wskazuje, roboty ziemne związane są z ingerencją w powłoki ziemne. Czas ich wykonywania jest ściśle związany z pogodą, a także porą roku. Powszechnie znany jest fakt, że zima nie jest najlepszym czasem na wykonywanie jakichkolwiek prac ziemnych. Mróz i śnieg powodują przemarzanie gruntu i uniemożliwia jakiekolwiek manewry. Zimno oraz wilgoć również nie zachęcają do wyboru tej pory roku. Na wykonanie prac ziemnych najlepsze są miesiące, w których panuje dodatnia temperatura.

De nombreuses solutions permettent d’agir sur la qualité du sommeil au quotidien et absorbé directement dans le sang et la dysfonction érectile est une incapacité constante, voici une histoire de la prostate ouverte locale. Cette mesure concerne particulièrement les personnes âgées, une étude réalisée démontrer que 68 % des hommes Utilisant Levitra avouent préférer acheter Kamagra en ligne et il ya eu quelques cas d’effets secondaires graves.

Jakie pory roku wybierać na wykonanie robót ziemnych i z jakiego powodu?

Większość prac ziemnych wykonuje się wiosną oraz jesienią. Rozpoczęcie wykopów wraz z początkiem wiosny sprawia, że pracownicy mają stosunkowo dużo czasu na ich wykonanie, a co za tym idzie – zostaną wykonane dokładnie i precyzyjnie. Osoby, które na wiosnę wylewają fundamenty, mają pewność, że beton zwiąże się odpowiednio, a fundamenty osiądą zgodnie z wymaganiami. Na wiosnę dni stają się coraz dłuższe, dzięki czemu pracownicy mają przez większość dnia dostęp do światła naturalnego.

Minusem rozpoczynania robót ziemnych na wiosnę jest to, że w tym okresie bardzo ciężko znaleźć ekipę budowlaną, ze względu na duży popyt na ich usługi. Wiele osób decydujących się na rozpoczęcie robót ziemnych na wiosnę czuje presję jak najszybszego wykonania prac i postawienia domu, przez co część z prac może nie być tak dobrze wykonana. Wadą są również koszty, ponieważ chcąc postawić i użytkować budynek konieczne jest zakupienie materiałów budowlanych oraz wyposażenia.

Przeprowadzenie prac ziemnych jesienią daje sporo czasu na spokojne rozplanowanie kolejnych etapów budowy. W tym okresie nie ma już tak dużej ilości chętnych, dzięki czemu nie ma problemu z dostępnością przedsiębiorstw oferujących wykopy i inne roboty ziemne. W Polsce zima jest stosunkowo krótka i łagodna, dzięki czemu w większości przypadków możliwe jest stworzenie budynku w stanie zerowym przed jej nadejściem. Co więcej, na zimę ceny materiałów budowlanych lekko się obniżają, dzięki czemu można zaopatrzyć się w materiały, które zostaną wykorzystane na wiosnę.

Co ciekawe, lato nie jest najlepszą porą roku na prace ziemne, ponieważ podczas upałów może dojść do uszkodzenia korzeni okolicznej roślinności, drzew i krzewów, co może skutkować nawet ich wymarciem. Wyższe temperatury mogą powodować utratę właściwości niektórych materiałów budowlanych.